Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2019, 12:00

Меню сайту
Категорії розділу
Новини освіти
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Здоров’язбережувальні технології

Гімнастика за системою
ХАТХА-ЙОГА


1. Поза вивішування. Одночасні рухи п*ястей та стіп угору-вниз. Сидячи на килимі, витягнути вперед прямі ноги так, щоб вони були трохи припідняті над підлогою. (У такому положенні опора на килим здійснюється лише за рахунок тазових кісток). Одночасно рухати п*ястами та стопами вгору та вниз. Виконувати по 5 рухів, рахуючи рух угору-вниз за один.
2. Півників танок. Сидячи на килимі й витягнувши ноги, робити рухи головою, імітуючи подзьобування, в такій послідовності: вперед-назад, праворуч-назад, ліворуч-назад, вперед-назад. Повторити 3-4 рази.
3. Східний танок. Сісти по-турецькому й з*єднати руки над головою. Зберігаючи вертикальне положення голови, рухати нею праворуч-ліворуч. Руки оджночасно переміщуються у протилежному напрямку.
4. Зміїний танок. Сидячи на килимі з витягнутими ногами, робити колові рухи над головою у горизонтальній площині. Підборіддя рухається паралельно підлозі, ніс дивиться лише вперед. Зробити коловий рух спочатку в один бік, а потім в інший. Виконати вправу 4-6 разів у кожний бік.
5. Метелик. Виконується в положенні сидячи. Коліна зігнуті й максимально розведені. П*ясті рук складені в "замок" та обхоплюють ступні, підтягуючи п*ятки до тіла. Ритмічно й пружинясто погойдувати обома ногами.
6. Танок рибалки. (нахили тулуба до певної точки). Прийняти позу рибалки: напівприсісти, спертися руками об коліна пальцями досередини. Вибрати на підлозі точку між стопами й нахиляти праве плече в напрямку до неї. Підборіддя при цьому рухаються до плеча. Нахилятися максимально й повертатись у вихідне положення. Те саме робити лівим плечем. Повторити вправу двічі, рахуючи нахили правим та лівим плечем за один рух.
7. Танок навприсядки. Стати прямо, стопи розміщені паралелно одна одній, руки на поясі. Виконувати присідання, намагаючись тримати спину прямо і не відриваючи п*ятки від підлоги. Повторити 8-9 разів.
8. Очищувальне дихання "Ха" Зробити повний вдих носом і водночас підняти прямі руки над головою. (долоні можуть бути стулені). Зробити повний видих, удвічі довший, через рот, одночасно промовивши "Ха" і різко нахилитись вперед з опущеними руками (такі рухи нагадують рубання дерева). Дітям можно сказати, що на видиху вони ніби-то скидають напругу та втому.Гімнастика УШУ
з елементами дихальної гімнастики та психогімнастики 

Приходить день. Піднімається сонце. Сонце дарує нам енергію. Ласкаві промені сонця зігрівають нас. Нам тепло і затишно.
Ми запалюємо свічку. Полум*я свічки очищає нас. Ми сильні, ми здорові, ми здолаємо всі недуги. Наше тіло розслаблене. Ми вбираємо в себе енергію свічки, енергію сонця, енергію життя.
1. Діафрагмове диханння через ніс (4р.) Наше тіло набирається енергії, іде і розливається по всьому організму, по всьому тілу, й оживляє кожен м*яз, кожну клітину мозку. Ми рухаємося повільно, наслідуючи тварин.
2. "Метелик махає крилами" В.п. лежачи на підлозі, ноги зігнуті в колінах. З силою розставляти коліна  в сторони, дістаючи підлогу (4р.).
3. "Риба махає хвостом" В.п. лежачи в позі "лотоса", ноги покласти на підлогу, потім підняти. (4р.)
4. "Краб" В.п. лежачи, ноги зігнуті під себе. Піднімаючи таз вгору протриматися 2-3 секунди. (4р.)
5. "Місток" В.п. лежачи, ноги зігнуті в колінах, долоньками обпертися в підлогу біля голови. Піднімаючи шию, прогнутися вгору. (4р.)
6. "Лотос" В.П. сидячи. Скласти ступні ніг на протилежні коліна, нахилитися вперед, випрямитися. (4р.)
7. "Черепаха" В.п. сидячи на п*ятах, руки за спиною в замок. Нахилитися впред, руки підняти вертикально. (4р.)
8. "Шпагат"  В.п. сидячи. Широко розставити ноги, повернутися праворуч, спираючись на руки зробити 4 колихання, не піднімаючись повернутися ліворуч і зробити те саме.
9. "Лелека" В.п. стоячи, О.с. На вдих зігнути праву ногу в коліні, руки розвести в сторони на 5-10 секунд. Повернутися у в.п. (4р.)
10. "Журувель" В.п.-О.с. Скласти руки долоня в долоню і підняти до грудей, потім підняти праву ногу і притулити ступню до коліна лівої ноги (вдих), повернутися у В.п. (4р.)
11. "Політ орла" В.п.-О.с. Підняти зігнуту праву ногу, руки зігнуті в ліктях у голови; виправляючи руки в сторони, одночасно випрямляємо вперед ногу, потім згинаємо і кладемо ступню на коліно лівої ноги. Повільно нахиляємося вперед, закручуючи руки в середину і відводимо їх назад. Повільно повертаємось у В.п.
Ми дихаємо легко, як хмаринки, які пливуть під весняним вітром. Ми відчуваємо повітря як воду. рухи виконуємо так, ніби розмотуємо шовкову ниточку кокона.
Вправи на дихання:
1. "Розгойдування веселки" Ось над нами в небі чарівна веселка, яка повільно розгойдується під легким подихом вітерця (вдих). І від цього ми отримуємо задоволення (видих) (4р.)
2. "Розводимо хмари руками" Аж ось у блакитному небі з*явилися легкі, як пух, білосніжні хмаринки. Ми доторкуємося до них руками (вдих), і розводимо їх (видих) (4р.)
3. "Радіємо улову"  Уявімо, що ми стоїмо на березі теплого моря і руками намагаємося спіймати рибу. Почуття радості від гарного улову охоплює нас і ми розгортаємо свої обійми назустріч безкрайньому небу.
Наше дихання врівноважується. Дихаємо спокійно. Наша енергія зігріває наше тіло. Ми почуваємо себе добре. Ми здорові. 
Горизонтальний пластичний балет
Комплекс "Весняні  квіти"

Діти вільно заходять до залу і лягають на килимі. 
На зміну зимовій хуртовині прийшла до нас художниця-весна і чарівними фарбами пішла розмальовувати ліс, поле, луки. Виглянуло на небо красне сонечко і стало посилати навколо свої промінці - будити землю. Від яскравого сонечка відразу стало тепло і затишно. Весело защебетали і заспівали свої святкові пісні пташки, зустрічаючи красуню-весну.
Від сонячного тепла пробивається перша травичка, прокинулися від сну весняні квіти. Спочатку з-під землі з*явився одиг листочок, потім ще один (вправа № 1), потягнулися до сонечка і заколихалися від легкого вітерця (вправа № 2). Ось листочки почали озиратися навкруги. Вони подивилися в один бік, потім в інший (вправа № 3) і почали струшувати ще свіжі краплинки ранкової роси (вправа № 4), а вітерець все кружляє і кружляє весело над ними (вправа № 5). Вже з*явились перші бутони (вправа № 6), вони піднімаються на тоненькій стеблинці все вище і вище до сонечка (вправа № 7). Від легесенького тріпотіння листочків прокинулася і виповзла маленька гусеничка (вправа № 8). Від ніжного дотику промінчиків весняного сонечка бутончики почали повільно розкриватися. Ось розкрили свої червоні чашечки тюльпани (вправа № 9), розпустила свою пухнасту фіолетову голівку сон-трава, розпушила свою жовтухмаринку кульбаба, відкрили свої блакитні оченята незабудки і духмяні фіалки, задзвеніли в свої дзвоники конвалії (вправа № 10). Над гострими списами листочківпідняв свою ніжну голівку нарцис (вправа № 11). Над кольоровим весняним килимом весело закружляли метелики (вправа № 12).
Теплі сонячні промінчики весняного сонечка розбудили на волохатому килимкові квітки жучка і він весело заворушив своїми лапками (вправа № 13). Свіжий весняний вітерець-пустунець почав заплітати всі квіти в барвистий казковий віночок, щоб подарувати його весні (вправа № 14).
Квіти весело в унісон вітерцеві заколихали своїми голівками (вправа № 15). Листочки теж потягнулися вслід за квітками (вправа № 16). Всі квіти разом закружляли в красивому, чарівному таночку (вправа № 17), простягаючи свої долоні-листочки до сонечка, дружно радіючи приходу весни, світлому дню і ясному світлому сонечку.

Робіть з нами, робіть як ми, робіть краще нас! 
Будьте завжди здорові! 

Пошук
Час жити на повну
Архів записів
Друзі сайту
Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.№11

Відділ освіти Лозівської міської ради

Освіта.UA

МОНМС України

ГУОН ХОДА

Харківська академія неперервної огсвіти

"ПедПРЕСА" інформуєПедагогічна преса
МВС України Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія.

ДНЗ № 10 "Калинка" © 2019

Тел. (05745)2-38-09

вул. Козацька, 15

Створити безкоштовний сайт на uCoz