Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 27.05.2019, 00:41

Меню сайту
Категорії розділу
Новини освіти
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Статут ЛДНЗ № 10

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Лозівської міської ради

№ 239 від «24» червня 2016 року

Лозівський міський голова

_____________ С.В. Зеленський

«_____» _____________ 2016 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Лозівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 10 “Калинка” Лозівської міської ради Харківської області (далі — дошкільний заклад) створено на підставі рішення виконавчого комітету Ради народних депутатів міста Лозова Харківської області від 15 січня 1975 року № 1 як Дитячий садок № 10. На підставі рішення Лозівської міської ради Харківської області від 7 травня 2001 року № 342 Дитячий садок № 10 переведено як структурний підрозділ до складу Дошкільного навчально-виховного закладу «Берізка». Рішенням виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області від 25 грудня 2001 року № 1347 Дошкільний навчально-виховний заклад «Берізка» та його структурний підрозділ Дошкільний заклад № 10 переведено у фінансово-господарське підпорядкування відділу освіти Лозівської міської ради. В 2003 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про дошкільний навчальний заклад» № 305 від 12 березня 2003 року назву закладу змінено на дошкільний навчальний заклад.

Скорочена назва: ЛДНЗ № 10

1.2. Юридична адреса дошкільного закладу: 64602, Харківська обл., місто Лозова, вулиця Козацька, будинок 15.

1.3. Засновником дошкільного закладу є Лозівська міська рада Харківської області.

Засновник здійснює фінансування дошкільного закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво та ремонт приміщень. Їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.4. Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад”, інших діючих нормативно-правових актів та міжнародних договорів України, Декларації ООН про права дитини, власного Статуту та чинних програмно-методичних документів.

1.5. Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка.

1.6. Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.7. Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти; збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей та обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей і нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.8. Дошкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним статутом.

1.9. Дошкільний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України “Про дошкільну освіту”;

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

  1. Взаємовідносини дошкільного закладу з юридичними та фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
  2. Дошкільний навчальний заклад здійснює обробку персональних даних з метою ведення кадрового діловодства, підготовки відповідно до вимог законодавства, статистичної, адміністративної та іншої інформації з питань персоналу, а також внутрішніх документів закладу з питань реалізації визначених законодавством і колективним договором прав та обов’язків у сфері трудових правовідносин та соціального захисту у вигляді особових справ.
  3. У дошкільному навчальному закладі створено та функціонує консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

 

2. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.

 

2.1. Заклад за проектною потужністю розрахований на 220 місць.

2.2. Групи у дошкільному закладі комплектуються за віковими ознаками. До дошкільного закладу приймаються діти віком від 2 місяців до 6 (7) років.

2.3. У дошкільному закладі функціонують різні типи груп.

2.4. Дошкільний заклад має групи з денним, п’ятиденним режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп у дошкільному навчальному закладі формується згідно з чинними законодавчими актами.

2.6.Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється завідувачем протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження, направлення Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області.

2.7. За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також в канікулярний та літній оздоровчий період.

2.8. Відрахування дітей з дошкільного закладу може здійснюватися: за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють; на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу; у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють плати за харчування дитини протягом двох місяців з моменту письмового повідомлення.

2.9. Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше як за 10 календарних днів.

2.10. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.11. Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сімей за місцем їхнього проживання з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують дошкільний заклад, та надання консультаційної допомоги сім'ї. Діти, які перебувають у дошкільному навчальному закладі короткотривало чи під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі. Відвідання груп дітьми становить, як пра­вило, 2-3 рази на тиждень.3. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

3.1. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним та шестиденним ( для груп цілодобового перебування) робочим тижнем.

 • дні: субота та неділя, святкові дні.

3.2. Щоденний графік роботи дошкільного закладу:

з 7.00 год. до 17.30 год.

3.3. Щоденний графік роботи груп дошкільного закладу:

для денних груп з 9 –ти годинним режимом роботи – з 7.30 год. до 16.30 год.

для денних груп з 10,5-ти годинним режимом роботи з 7.00 год. до 17.30 год., для груп короткотривалого перебування з 4-х годинним режимом роботи з 9.00 до 13.00 год.

.

 

 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

4.1 Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Упродовж навчального року для дітей проводяться канікули, загальною кількістю 115 днів: літні – 90 календарних днів, осінні – 5 календарних днів, зимові – 10 календарних днів, весняні – 10 календарних днів.

4.2. Діяльність дошкільного навчального закладу регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою, затверджується керівником закладу та погоджується з Управлінням освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області. План на оздоровчий період додатково погоджується з відповідним органом охорони здоров’я.

4.3. Навчально – виховний процес у дошкільному навчальному закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.

4.4. Дошкільний заклад організовує освітній процес за таким пріоритетним напрямком: “Виховання фізично, психічно, духовно та соціально здорової дитини”.

4.5. Дошкільний заклад відповідно до статутних цілей і завдань надає додаткові платні освітні послуги на основні угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОНУ разом з МОЗУ. Відмова батьків, або осіб, що їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного закладу.

Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

 

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

5.1. Дошкільний навчальний заклад забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.

5.2. У дошкільному закладі встановлено 3-х разове харчування для груп з денним режимом роботи та 4–х разове харчування для цілодобових груп. Під час оздоровчого періоду організовується другий сніданок.

5.3.Продуктами харчування дошкільний заклад забезпечує Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області.

5.4. Контроль за організацією та якістю харчування, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та керівника дошкільного закладу.

 

6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

6.1. Медичне обслуговування дітей дошкільного закладу здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату дошкільного навчального закладу, спеціалістами територіального медичного об’єднання.

6.2. Медичний персонал дошкільного закладу здійснює профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

  1. Дошкільний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення профілактичних заходів.

 

7. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

7.1. Учасниками навчально-виховного процесу дошкільного закладу є: діти дошкільного віку, педагогічні працівники, медичні працівники, помічники вихователів, батьки або особи, які їх замінюють, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

7.2. За успіхи в роботі встановлюються форми матеріального та морального заохочення згідно чинного законодавства.

7.3.Права дитини у сфері дошкільної освіти:

 • Безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
 • Захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
 • Захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
 • Здоровий спосіб життя.

7.4. Права та обов’язки батьків або осіб, що їх замінюють.

Батьки або особи, що їх замінюють мають право:

 • Обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
 • Звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання та навчання своїх дітей;
 • Брати участь у покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу;
 • Відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
 • Захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.

Батьки або особи, що їх замінюють зобов’язані:

 • Своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі у розмірі, визначеному органами місцевого самоврядування, відповідно до ч.1 п. 5 ст. 35 Закону України “Про дошкільну освіту”;
 • Своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби своєї дитини;
 • Слідкувати за станом здоров’я дитини;
 • Інші права, що не суперечать законодавству України.

7.5. На посаду педагогічного працівника дошкільного закладу приймається особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а саме освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України “Про освіту” - вищу або середню спеціальну освіту), а також стан здоров’я дозволяє виконувати професійні обов’язки.

  1. Трудові відносини у дошкільному закладі регулюються законодавством України про працю, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.7. Права та обов’язки педагогічних працівників.

Педагогічні працівники мають право на:

 • Вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
 • Брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
 • На підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах, тощо;
 • Проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
 • Вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
 • На соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
 • Об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
 • На захист професійної честі та власної гідності;
 • Інші права, що не суперечать законодавству.

7.8. Педагогічні працівники зобов'язані:

 • Дотримуватись статуту, правил внутрішнього розпорядку, виконувати умови контракту чи трудового договору;
 • Дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;
 • Забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю, а також від фізичного та психічного насильства;
 • Брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;
 • Виконувати накази та розпорядження керівництва;
 • Виконувати інші обов’язки згідно з законодавством України.

7.9. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до дошкільного закладу завідуючим.

7.10. Працівники дошкільного закладу згідно з діючим законодавством проходять періодичні безоплатні медичні огляди у територіальній медичній установі.

7.11. Працівники дошкільного закладу несуть відповідальність за збереження життя. Фізичне та психічне здоров’я дитини згідно з законодавством України.

7.12. Педагогічні та медичні працівники дошкільного закладу підлягають атестації, яка здійснюється відповідно до діючого законодавства з цього питання.

  1. Педагогічні та інші працівники, які систематично порушують вимоги цього статуту, правила внутрішнього розпорядку дошкільного закладу, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

 

8. УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

 

8.1. Управління дошкільним навчальним закладом здійснюється Управлінням освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області.

8.2. Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює його завідувач, який призначається і звільняється з посади начальником Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області з дотриманням чинного законодавства.

На посаду завідувача дошкільним закладом призначається особа, яка є громадянином України, має відповідну вищу педагогічну освіту не нижче освітнього кваліфікаційного рівня “спеціаліст”, стаж педагогічної роботи у сфері дошкільної освіти не менше як три роки, а також організаторські здібності та стан здоров’я не перешкоджає виконанню професійних обов'язків.

Керівник дошкільного закладу:

 • Відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України “Про дошкільну освіту”, та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту та обсягу;
 • Здійснює керівництво і контроль за діяльністю дошкільного закладу;
 • Діє від імені дошкільного закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;
 • Розпоряджається в установленому порядку майном і коштами дошкільного закладу і відповідає за збереження матеріально-технічної бази дошкільного закладу;
 • Приймає на роботу та звільняє з роботи працівників дошкільного закладу;
 • Видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює їх виконання;
 • Затверджує штатний розклад за погодженням з Управлінням освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області;
 • Контролює виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, посадові (робочі) інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;
 • Забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;
 • Контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей, їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;
 • Підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
 • Організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;
 • Щороку звітує про навчально-виховну, методичну, фінансово-господарську діяльність дошкільного закладу на загальних зборах (конференціях) колективу та батьків або осіб, які їх замінюють.

8.3. У дошкільному закладі постійно діє педагогічна рада.

До складу педагогічної ради входять: керівник і його заступники, педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, батьки або особи, які їх замінюють.

Головою педагогічної ради є завідуючий дошкільним закладом.

Педагогічна рада дошкільного закладу:

 • Розглядає питання навчально-виховного процесу в дошкільному закладі та приймає відповідне рішення;
 • Організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;
 • Приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників.

Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб дошкільного закладу.

Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4 на рік.

8.4. Органом громадського самоврядування дошкільного закладу є загальні збори колективу дошкільного закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Кількість учасників загальних зборів від працівників дошкільного закладу та батьків не менше як 2/3. Термін їх повноважень становить 1 рік.

Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори:

 • Обирають раду дошкільного закладу, її членів і голову, встановлюють термін її повноважень;
 • Заслуховують звіт керівника дошкільного закладу, голови ради дошкільного закладу з питань статутної діяльності закладу, дають йому оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;
 • Розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності дошкільного закладу;
 • Затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку дошкільного закладу.
Пошук
Час жити на повну
Архів записів
Друзі сайту
Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст.№11

Відділ освіти Лозівської міської ради

Освіта.UA

МОНМС України

ГУОН ХОДА

Харківська академія неперервної огсвіти

"ПедПРЕСА" інформуєПедагогічна преса
МВС України Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія.

ДНЗ № 10 "Калинка" © 2019

Тел. (05745)2-38-09

вул. Козацька, 15

Створити безкоштовний сайт на uCoz