Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.08.2018, 04:01

Підготовка дитини до садочка

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ, ДИТИНА ЯКИХ УПЕРШЕ ПІДЕ ДО ДИТЯЧОГО САДКА
  1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
  2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.
  3. Створть спокійний, безконфліктиний клімат у сім'ї.
  4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).
  5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
  6. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
  7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
  8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
  9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку - збирати, розбирати.
  10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
  11. Пограйтесь удома у дитячий садочок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
  12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.
  13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини - привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
  14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 коплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
  15. Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.
  16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
  17. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.
  18. Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування дитячого садка, побудьте з нею певний час на прогулянці, до обіду, у разі потреби залишіться на тиху годину.
Шановні батьки! Призвичаївши дитину вдома до розпорядку дня, потрібного  у дитячому садку, ви значно полегшите процес її адаптації до нових умов. Приділіть, буть ласка,цьому питанню належну увагу,  і ваш малюк  легше адаптується  до  умов  дошкільного  закладу.