Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 22.06.2018, 12:34

Наші джерела

Лозівський  дошкільний  навчальний  заклад (ясла-садок)  № 10 «Калинка»  Лозівської  міської  ради  Харківської  області   побудований  у  1975 році  Управлінням  Ордена  Леніна  Південної  Залізниці.  З  часу заснування  дошкільний  заклад  має назву  «Ясла-садок № 10  станції  Лозова  Південної  залізниці».   Перша  завідувачка  -  Плахотнюк  Лідія  Михайлівна.

1975 рік. в  дошкільному  закладі  функціонує  12  груп  з  12-годинним  режимом  роботи  і  загальною  кількістю – 320 дітей.   Молодий  педагогічний  коллектив  ясел-садка  № 10  плідно  працює   над  створенням  сприятливих  умов  для  всебічного  розвитку  дітей.

Дошкільнята  в  стінах  закладу  відчувають  себе затишно  і  комфортно.  Особливу  увагу  приділяють  здоров’ю  дітей.  Прогулянки  на  свіжому  повітрі  надають  змогу  розвивати  малюків  гармонійно,  використовуючи  сюжетно-рольові  ігри,  які   вихователі  виготавлюють  власноруч.

Значну  увагу  педагоги  приділяють  інтелектуальному  розвитку  дітей.  Як  на  заняттях,  так  і  в  повсякденному  житті  діти  набувають  нових  знань  і  умінь   і  навичок.

Музичне  виховання  відіграє  значну  роль  з  перших  днів  заснування  ясел-садка № 10,  так  як  музика  викликає  радісні  ємоції,  розвиває  почуття  прекрасного,  налаштовує  на  позитивний  лад.

1976 рік.  Перший  випуск  дітей  ясла-садка № 10.

Перший  випуск – це  подія !

Що  там  буде  в  майбутті ?

Хай  навчаються,  хай  мріють,

Хай   щастить  їм  у  житті !

1991 рік.  Зміна  керівництва .  Ясла-садок  очолює  завідуюча  Гордієвська  Надія  Никифорівна.   Починаються  кардинальні зміни :    наповнення   матеріальної    бази,  проведення  капітальних  ремонтних  робіт,  благоустрій  території,  створення  доброзичливого  клімату  в  колективі.

Значну  увагу  адміністрація  закладу  приділяє  взаємозв’язку    ясел-садка № 10  та  шефських  організацій  Південної  залізниці,  які  допомагають  в  поповненні  матеріальної  бази  та  проведенні  ремонтних  робіт  в  закладі.  Шефи  стають  бажаними  друзями  коллективу.

Сучасний  погляд  завідуючої  Гордієвської Н.Н.  докорінно  змінює  зовнішній  вигляд  дошкільного  закладу.  Він  стає  естетичним,  привабливим,  сучасним.

1994  рік.  В  дошкільному  закладі  функціонує  10 груп,  із  загальною  кількістю  дітей  -  210 .  Вивільнині  площі  закритих  груп  адміністрація  закладу  використовує  для  облаштування  окремої  спортивної  зали.  Так,  з  1994  року  в  закладі    функціонує спортивна  зала.

Активна  участь  вихованців  ясел-садка № 10  у  міських  спортивних  заходах, організованих  Південною залізницею. 26 травня  1994 року - І місце  у  Спортакіаді  серед  залізничних  ясла-садків  станції  Лозова.

Відбуваються  позитивні  зміни  в  професійному  зростанні  педагогів – кожен  з  них  має  спеціальну  педагогічну  освіту.  Високий  рівень  педагогічної  майстерності  педпрацівників  стає  підґрунтям  для  підвищення  рейтингу  дошкільного  закладу в  місті  Лозова. Педагогічний  коллектив  успішно  відроджує  народні  традиції  та  започатковує  особисті.

2001 рік.  Ясла-садок № 10  станції  Лозова   переданий на  баланс    Південною  залізницею  до  Лозівської  міської  ради  і   змінює  назву  на  «Дошкільний  навчально-виховний  заклад  «Берізка».

2002 рік.Для  всебічного  розвитку  дітей  створена  Кімната  Всесвіту,  до  якої ввійшли :

Екологічна  кімната

Кімната  народознавства

Кімната  космосу

Кімната казок

2003 рік.  Дошкільний  заклад  переданий  на  баланс  відділу  освіти  Лозівської  ради  та  змінена  назва .  Тепер  це -  «Дошкільний  навчальний  заклад № 10 «Калинка»