Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.08.2018, 04:01

Чому саме дитячий садок?

Питанням про дитячий садок, безумовно, належить "пальма першості” серед всіх питань по психології дошкільного віку. І це не випадково. Тема ця складна, оскільки від рішення віддавати або не віддавати дитину в дитячий сад залежить і загальний побут сім'ї, і емоційний стан всіх її членів, і самооцінка батьків, і мільйон інших важливих для сім'ї проблем.

Психологічна сторона проблеми визначається необхідністю адаптуватися до змін, що відбуваються. Це важко і для дитини, і для її батьків.

Останнім часом у нашому суспільстві відбулися разючі зміни в підходах до виховання дітей. Зокрема, це відбилося на ставленні до ролі дошкільних освіт­ніх установ в житті дитини. Радянські часи з їхніми вимогами поголовної "уні­фікації” і "колективізації”, вимогою "жертвувати особистим на догоду громадському” і т.п. відійшли в минуле. Держава більше не проводить пропага­нду суспільного виховання, у всіх є право вибору форм і методів взаємодії зі своїми дітьми. І все більше батьків задаються питанням: чи необхідний взагалі садок для дитини? Чи є реальні переваги від відвідування садка, справа вже для самої дитини? Яке співвідношення плюсів і мінусів у ранньому прилученні ди­тини до соціуму?

Вважається, що діти, які відвідували дошкільні установи, краще адаптую­ться, простіше встановлюють соціальні контакти. У них накопичується досвід взаємин з однолітками, і при вступі до школи вони можуть на нього спиратися. Ось чому батьки, чиї діти зазнають труднощів у спілкуванні з однолітками, ча­сто сподіваються на садок як на засіб вирішити цю проблему, сподіваючись на те, що відвідування його автоматично забезпечить дітям кращу адаптацію до умов  дошкільного  закладу.

Увага!  Працює Консультативний  центр !

Головна мета дошкільної освіти – виховувати зрілу особистість, в якої сформовані дитячий світогляд, прагнення домогтися успіху, впевненість у собі, почуття власної гідності, емоційна сприйнятливість та вольові риси характеру.

Незважаючи на те, що за останні роки спостерігається позитивна тенденція щодо збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною освітою, значна частина дітей не відвідує дошкільні навчальні заклади, у яких максимально забезпечується системний пiдхiд до реалiзацiї завдань дошкільної освіти.

Тож актуальними завданнями сьогодення є охоплення дошкільною освітою дітей, які не відвідують дошкільні навчальні заклади; сприяння особистісному зростанню кожної дитини, розвитку її компетентності; залучення до активної співпраці у вихованні та навчанні дітей практично всіх сімей на різних етапах їхнього становлення, розвитку та функціонування, з різними типами родинного середовища, різними виховними можливостями.

Батьки мають можливість вибору серед різних форм охоплення дітей старшого дошкільного віку дошкільною освітою: віддавати дитину в дитячий садок, виховувати її самостійно або звертатися до послуг кваліфікованих фахівців дошкільної або початкової освіти, які будуть працювати з дитиною індивідуально.

Для батьків, які вирішили виховувати дитину самостійно, на базі нашого дошкільного  закладу організовано Консультативний центр  для батьків  або  осіб,  які  їх  замінюють  і  дітей,  які  виховуються  в  умовах  сім*ї. Наші педагогі,  фахівці,  психолог надають якісну методичну, діагностичну і консультативну допомогу з питань виховання та навчання дітей.

Графік  роботи Консультативного  центру

Дні  тижня                                      Час