Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.10.2018, 05:55

Батькам майбутніх першокласників

Батьки, чи готові ви до школи?

В дошкільному дитинстві відбувається інтенсивний розвиток усіх пі­знавальних психічних процесів, які в подальшому виступають першоосновою го­товності дитини до школи, і найбільша роль у цей період в розвитку та становленні дитини належить батькам. Саме вони мають забезпечити своєму малюку найбільш сприятливі умови для розвитку і серйозно "працювати” в цьо­му напрямку, якомога частіше спілкуючись з дитиною. Чим раніше починається така взаємодія батьків з дітьми, тим краще, але хочемо зазначити: ніколи не пізно почати таку батьківську "роботу”.

Щодо питання підготовки дітей до навчання можна виділити один з його аспектів: "Як можуть батьки допомогти дитині в підготовці до школи?”

Окреслимо кілька конкретних порад, які хоча й не охоплять цього багато­гранного питання, але все ж таки допоможуть дорослим.

1. Для дитини Ви разок мовлення, адже діти вчаться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Ваша дитина обов'язково буде говорити так, як Ви.

2. Дитина успішніше засвоює мову в той момент, коли дорослі слухають її, спілкуються з нею, розмовляють. Виявляйте готовність слухати. Якщо роль слу­хача Вас втомлює, якщо Ви поспішаєте, не забувайте: терпіння, виявлене Вами в дошкільний період, суттєво полегшить проблеми в майбутньому.

3. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладає­ться основи впевненості в собі та успішного мовного спілкування поза сім'єю. Від ступеня раннього мовного розвитку залежатиме подальший процес росту дитини в школі.

4. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.

5. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії та антипатії. Поважайте її неповторність.

6. Ставте для себе та для дитини реальні цілі. Ведіть і спрямовуйте її, але не підштовхуйте.

7. Забезпечуйте дитині широкі можливості користування кожним із 5 відчут­тів: вона повинна бачити, слухати. Торкати руками. Куштувати на смак і відчу­вати різноманітні елементи навколишнього світу.

8. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м'язів руки, аби їй було легше опановувати письмо. Для цього необхідно багато вирізати, малювати, за­фарбовувати, будувати, складати невелекі за розміром деталі, зображення тощо.

9. Забезпечуйте всі можливості та умови дял повноцінної гри дитини. Гра — це провідна її діяльність, це її робота. Л.С. Виготьський зазначав: "Чим краще дитина грається, тим краще вона підготовлена до навчання в школі”.

10. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності, щоб ди­тина механічно могла лічити до 100 і більше. Нехай вона рахує до 10-20 але їй вкрай необхідно розуміти і знати, з яких чисел можна скласти 5, а з яких — 7 тощо. Це є основною понятійного розуміння основ арифметики. А не механі­чного запам'ятовування.

11. Працюйте з дитиною над розвитком її пам'яті, уваги, мислення. Для цього сьогодні пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабі­ринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях для дітей.

12. Запровадьте для дитини вдома єдиний режим і дотримуйтеся його ви­конання обов'язково (всі члени родини).

13. Дитина повинна мати вдома певне доручення і відповідати за результат його виконання.

14. Необхідною умовою емоційно-вольового розвитку дитини є спільність вимог до неї з боку усіх членів родини.

15. Не завищуйте і не занижуйте самооцінку дитини. Оцінюйте її результати адекватно і доводьте це до її відома.